Jakie regały lepiej się sprawdzą w piwnicy?

Regał nowy, a może używany?

Każdy regał do piwnicy powinien być odpowiednio wykonany, wytrzymały, a także odporny na zniszczenie oraz na wilgoć. Takie warunki spełniają metalowe modele. Część osób również rozważa zastosowanie półek, które są wykonane z drewna. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Bardzo często regały drewniane niszczeją w pomieszczeniach wilgotnych, a na dodatek tracą swoją nośność oraz trwałość. Poza tym ich struktura porowata sprawia, że pochłaniają one łatwiej zanieczyszczenia i są trudniejsze do utrzymania w czystości. Nie bez znaczenia także jest cena. Modele z drewna najczęściej są sporo droższe, niż regały metalowe.

Poszukując oszczędności podczas urządzania piwnicy, bierzemy nierzadko pod uwagę zakupu używanego wyposażenia. Chociaż niektóre przedmioty z drugiej ręki mogą nam służyć efektywnie przez długi czas, to akurat w przypadku regałów lepiej postawić na nowe egzemplarze. Użytkowane nieprawidłowo przez poprzednich właścicieli czy też umieszczone w złych warunkach półki mogą mieć pogorszoną nośność oraz trwałość, w niedługim czasie zmuszając nas do zakupu następnego regału. Nie bez znaczenia także jest estetyka. Wszelkie zarysowania, odpryski, jak i także wgniecenia mogą sprawiać wrażenie negatywne na osobach, które lubią przestrzenie schludne oraz zadbane. Aby móc uniknąć wszelkich niedogodności, lepiej postawić na nowy regał do swojej piwnicy.

Jaki jest koszt regału metalowego?

Tak naprawdę cena zawsze zależy od nośności, jak i także wymiarów czy też dodatkowych udogodnień. Prosty regał jesteśmy w stanie zakupić za kwotę około siedemdziesięciu złotych. Modele o nośności maksymalnej będą nas kosztowały od 170 do nawet 1500 złotych. Możemy także się zdecydować na kompromis i wybrać regał metalowy o nośności dwustu kilogramów, za który musimy zapłacić nieco ponad sto złotych.

Regał do piwnicy jest nieodłącznym elementem w zasadzie każdej piwnicy. Jest dedykowany do przechowywania chemii gospodarczej, przetworów, chemii budowlanej, jak i także innych przedmiotów, powinien być możliwie maksymalnie wytrzymały, odporny na niszczenie oraz łatwy do utrzymania w czystości. Poszukując najlepszego rozwiązania, należy się zdecydować właśnie na regały metalowe. Dzięki bardzo dużej nośności oraz trwałej konstrukcji umożliwią nam one magazynowanie w pełni bezpieczne wszelkich pudeł, słoików, narzędzi, wiader, będąc bezpiecznym, solidnym oraz funkcjonalnym wyposażeniem naszej piwnicy.

http://www.youtube.com/watch?v=mmlmGcrS83A